امروز : دوشنبه, 28 خرداد 1397

به همت پایگاه مقاومت بسیج شهید صفاریان سازمان ملی استاندارد ایران مراسم گرامیداشت هفته بسیج برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی پایگاه مقاومت بسیج شهید صفاریان سازمان ملی استاندارد ایران، این مراسم با حضور رییس ، معاونان ، مشاوران ، مدیران کل سازمان ملی استاندارد ایران، تنی چند از از فرماندهان و مسئولین سپاه و بسیج استان و همچنین نماینده مردم البرز در مجلس شورای اسلامی و جمع کثیری از بسیجیان و کارکنان سازمان ملی استاندارد ایران، در روز شنبه مورخ 07/9/94 در سالن شهید صفاریان سازمان ملی استاندارد ایران برگزار گردید.

 

در این مراسم بعد از قرائت قرآن و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و عرض خیر مقدم به حاضرین توسط مجری برنامه، و بازخوانی خاطره ای از جبهه . جنگ و شجاعت یسیجی 13 ساله به نام علیرضا باقری و اجرای سرود، نیره پیروزبخت ، رییس سازمان ملی استاندارد ایران، به ایراد سخنرانی پرداختند وی ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت : تقارن این هفته با ایام اربعین حسینی نام حسین  را به ذهن متبادر می کند.

نیره پیروزبخت با اشاره به موضوع همدلی و همزبانی که در شعار امسال مورد تاکید مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) قرار گرفته، افزود : همدلی نتیجه تعاملات انسانی است که باعث تحکیم اعتقادات یک جامعه و روابط اجتماعی موثرتر می شود.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به شرایط فعلی و موقعیت استراتژیک جمهوری اسلامی ایران ، همدلی و همزبانی را یک ضرورت دانست و گفت : در جامعه کنونی اشتراکات فراتر از زبان و نژاد است و عوامل دیگری از جمله عناصر روانی و فکری را نیز شامل می شود .

پیروزبخت ، با بیان اینکه  روابط اقتصادی میان هسته های درون اجتماع باید شناسایی شود گفت : بسیج یکی از عوامل همگرایی این هسته ها است .

وی به تعبیر قرآن یکی از مهمترین تفاوت بین انسان و حیوان را درون انسان دانست و اظهار داشت : انسان تنها موجودی است که معنی ا... اکبر را می فهمد و این کلمه اولین شعار بسیج بود که درجه انسانیت نیروهای بسیج را می رساند.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران وجود امنیت در جامعه را مرهون رهبری مقام معظم ولایت دانست و خاطرنشان کرد : وجود نیروهایی از جمله بسیج در دفاع از میهن اسلامی باعث شده تا همواره از امنیت خوبی برخوردار باشیم.

پیروزبخت همه کارمندان سازمان ملی استاندارد ایران را بسیجی نامید و گفت : با تلاش بسیجی گونه کارکنان سازمان ملی استاندارد ایران توانستیم در دوران پسا تحریم بر بسیاری از مشکلات فائق آییم  و دستاوردهای خوبی را در تاریخ این سازمان رقم زنیم .

رییس سازمان ملی استاندارد ایران در همین زمینه ادامه داد : در سالهای اخیر در عرصه سلامت و ایمنی جامعه تلاش بسیاری صورت گرفت و امروزه بعد از گذشت یک دهه در عرصه های بین المللی توانستیم رتبه خود را از 31 به 27 ارتقا دهیم .همچنین سازمان در روزهای اخیر موفقیت های دیگری کسب کرده است که  بزودی اعلام می شود.

وی با بیان اینکه در زمینه استانداردهای  حلال یکی از کشورهای اسلامی تاثیرگذار هستیم افزود : جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهای مرجع در این  خصوص است.

پیروزبخت ابرازامیدواری کرد : با تلاشی بسیجی وار بتوانیم در عرصه های بین المللی گام های موثری را برداریم.

در ادامه کولیوند ، نماینده مردم البرز در مجلس شورای اسلامی با حضور در مراسم گرامیداشت هفته بسیج با بیان اینکه امروزه جوانان در مسائل فرهنگی ، دینی و اعتقادی مورد هدف جوامع غرب قرار گرفته اند، گفت : هر قدر دین در بین خانواده ها کمرنگ تر شود جامعه دستخوش تغییرات فرهنگی می شود.

وی تک تک افراد خانواده را یک بسیجی دانست و اظهار داشت : امروزه بسیج با علم خود می تواند راهگشای بسیاری از مسایل باشد.

کولیوند وجود امنیت و آرامش در جامعه را مدیون وجود نیروهایی از جمله بسیجیان دانست و گفت : رهبر فرزانه با خردمندی جامعه را در ابعاد سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و ... رهبری می کند.

در این مراسم که با اجرای مجری بسیجی سیما آقای نظام اسلامی برگزار گردید برنامه های متنوعی از قبیل اجرای سرود و برنامه ویژه اربعین توسط گروه دستان آوا، شعرخوانی توسط شاعر اهل بیت، صابر خراسانی، بازخوانی خاطرات جنگ و دلاور مردان بسیجی و مداحی به اجرا در آمد.

گفتنی است در پایان این مراسم با حضور مسئولان حاضر در مراسم از تنی چند از بسیجیان نمونه و فرماندهان پایگاه های استانی تجلیل به عمل آمد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

حدیث هفته

 امام علی علیه السلام :

 يَسيرُ الدنيا خيرٌ من كثيرِها، و بُلغَتُها أجدَرُ مِن هلكَتِها؛

  اندكِ دنيا، بهتر است از بسيار آن و آنچه به قدر كفايت باشد، شايسته ‏تر است از آن مقدار كه به نابودى آدمى انجامد.

  غرر الحكم، ح10993