امروز : دوشنبه, 28 خرداد 1397

برگزاری مراسم گراميداشت هفته بسيج و ايام اربعين سرور و سالار شهيدان، در سازمان ملی استاندارد

به گزارش روابط عمومی پایگاه مقاومت بسیج شهید صفاریان سازمان ملی استاندارد ایران، این مراسم با حضور رییس ، معاونان ، مشاوران ، مدیران کل سازمان ملی استاندارد ایران و پژوهشگاه استاندارد، رییس بسیح ادارات سپاه امام حسن مجتبی (ع) ، فرمانده هان پایگاه های بسیج ادارات کل استان البرز و تنی چند از مسئولین سپاه و بسیج استان و جمع کثیری از بسیجیان و کارکنان سازمان ملی استاندارد ایران، در روز یکشنبه مورخ 95/09/02 در سالن شهید صفاریان سازمان ملی استاندارد ایران برگزار گردید.

در این مراسم بعد از قرائت قرآن و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و عرض خیر مقدم به حاضرین توسط مجری برنامه، شاعر اهل بیت، مصطفی صابر خراسانی به اجرای برنامه پرداخته و اشعاری را در مدح امام زمان (عج) و امام رضا (ع) سرودند.

در ادامه سردار سرتیپ قربانی فرمانده لشکر ویژه 25 کربلا در دوران مقدس به ایراد سخنرانی پرداختند وی ضمن گرامیداشت هفته بسیج و یاد و خاطره شهیدان هشت سال دفاع مقدس با اشاره به فرمایشات بنیانگذارجمهوری اسلامی ایران گفتند: بسیج لشکر مخلص خداست و با 25 میلیون جمعیت جوان کشور، لشکر نظامی نیست و در همه جبهه های مورد نیاز کشور سراپا گوش است .

 سردار قربانی با اشاره به مصادیق خسران، حضار را به مراقبت و عدم ابتلا به خسران مادی و معنوی توصیه نمودند و افزودند: خداوند در قرآن می فرماید کسانی در عصر و زمان خود دچار خسران نمی شوند که با اخلاص دیگران را به خوبی توصیه و از زشتی نهی کنند و به اصول و فروع دین پایبند باشند.

ایشان اظهار داشت امام خمینی (ره)  فرزند شهید ، پدر شهید ،انسان مبارز، آزاده و برکتی بودند که خداوند در سایه اسلام و در عصر ما به کشورمان عنایت کردند و ما با این پشتوانه قدرت برتر منطقه هستیم . وی حضور معنوی امام خمینی (قدس سره) را در جبهه ها رمز عبور از تنگناهای جنگ دانست و همین قدرت معنوی ایشان را عامل اصلی رهبری انقلاب و در نهایت سقوط نظام طاغوت عنوان کردند.

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان ضمن بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس، با اشاره به تعداد شهدای جنگ تحمیلی در مقایسه با کشته شدگان چندین برابری عراقی و همچنین مقایسه تجهیزات و توان نظامی عراق و کمک همه جانبه جهانی که در زمان جنگ تحمیلی به صدام و رژیم بعث عراق می‌شد، پیرزی و عزت حاصل شده در پایان هشت سال دفاع مقدس برای نظام را نتیجه الطاف خداوندی و تبعیت از ولایت فقیه و معنویت و تواضع شهدا و رزمندگان اسلام دانست و اظهار داشت هرجا معنویت حرف اول را زده پیروزی و نصرت برای نظام حاصل شده است.

فرمانده لشکر 25 کربلا در دوران دفاع مقدس خاطر نشان کرد : برای هر انسانی پیش می‌آید که در زندگی لحظاتی را تجربه کند که همراه با سختی باشد و بعضاً از دست کسی هم کاری برنیاید و در چنین شرایطی محبین اهل بیت (علیهم السلام) دست به دامان آن بزرگواران می‌شوند و از آن‌ها کمک می‌خواهند. دوران 8 ساله جنگ تحمیلی و مظلومیت ملت ایران هم از این قاعده مستثنی نیست چرا که رزمندگان ما در لحظات سخت جنگ در زیر آتش گلوله‌های دشمن بعثی از ائمه، با اخلاص استمداد می‌طلبیدند و آنان نیز از روی لطف و کرمشان دستگیری می‌کردند. وی ضمن تاکید بر ترویج مسائل دینی توسط بسیجیان بیان کرد : مسلمانان و شیعیان باید با اطاعت از ولی فقیه و نایب امام زمان (عج) در راستای تحقق سه اصل تفکر ، تدبر و تعقل بکوشند و با حضور در این جلسات ، با آرمانهای امام خمینی (ره) و شهدای گرانقدر تجدید میثاق کنند .

رییس سازمان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، با بیان اینکه ایرانیان همواره از بینش و تفکر برخوردار بودند، به پذیرش اسلام به عنوان یکی از مصادیق این موضوع اشاره کردند و ظهور چهره های اسلامی در 20 سال اول اسلام از ایران را گواه این موضوع دانستند.

در ادامه مراسم نیره پیروزبخت ، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در مراسم گرامیداشت هفته بسیج ضمن تشکر از صحبتهای سردار قربانی که فعالیتهای دهه 60 را تداعی می کند گفت : بسیج مدرسه عشق است و در لغت به معنای سامان ، عزم ، اراده و آماده ساختن نیروهای نظامی کشور برای جنگ است .
وی افزود : امام در زمانی فرمان تشکیل بسیج را دادند که کشور نیازمند یک حرکت اجتماعی برای پاسداشت و نگهداری از دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی بود. رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت : امام خمینی (ره) در کتاب  پرتوی خورشید می فرماید: قضیه بسیج همان مسئله ای است که در صدراسلام بوده است این مسئله جدیدی نیست ، در اسلام سابقه داشته است و چون مقصد ما اسلام است باید هرجوان یک نیرو باشد برای دفاع از اسلام و همه مردم و هرکسی در هر شغلی که هست مهیا باشد برای جلوگیری ازکفر وهجوم بیگانگان. پیروز بخت تاکید کرد: امام راحل  از فلاسفه برجسته بودند و منظور از مدرسه عشق را جایی برای غلبه عشق بر عقل معنا کردند چرا که بسیجیان فقط شعار ندادند و با عملکرد خود به آرمانهای اسلام جامه عمل پوشاندند ، حتی در عرصه های علمی و صنعتی نیز مشکلات کشور را مرتفع کردند و این جز عشق نیست که تمام نفسانیت زمینی را بدون هیچ چشم داشتی کنار بگذارند و از اهداف سالار شهیدان درس بگیرند.

وی داشتن روحیه بسیجی را یک ضرورت دانست و بیان کرد :تشبیه بسیجی در عبارت توحیدی لااله الا الله  در تعابیر فلاسفه اینست که در هر مطلبی که عشق نهفته باشد لا تیغ برنده ای است که با زشتی و بدی می جنگد و اثبات می کند هیچ خدایی نیست بجز الله و اگر لا نباشد الا الله اتفاق نمی افتد و لا نفس درون هر انسانی را در خود می کشد .

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران  به تعبیر قرآن قدرت تشخیص فجور و تقوى را از طریق عقل و فطرت دانست و ابراز امیدواری کرد : مردم در شرایط سخت اقتصادی باید روحیه بسیجی را حفظ و برای تحقق مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی در سایه نیروی لایزال الهی در مقابل مشکلات صبر کنند.

در این مراسم در کنار دیگر برنامه های متنوع، استاد کویتی پور مداح و خواننده قطعات حماسی و مذهبی اجرای برنامه نمود.

گفتنی است در پایان این مراسم با حضور مسئولان حاضر در مراسم از منصور بشاری ، شهرام مسعودی فر ، محمود فرمانی ، اسماعیل عاقلی ، فتح ا... محمدی و سید علی ملیحی  به عنوان فرماندهان نمونه پایگاه مقاومت بسیج ادارات کل استاندارد استانهای بوشهر ، هرمزگان ، گلستان ، سیستان و بلوچستان ، لرستان و همدان و همچنین ، سید سعید طباطبایی ، فرشید زعیم ، زهرا قربانی نیا ، فضل الله بی خسته ، حسین طلایی فرد ، محمد علی بیگلو ، سیده رقیه میراحمدی ، پریچهر قزلباش ، سمانه تقوی ، پرستو عزیز پور ، شهربانو صفری ، سیروس صارمی ، سید حامد حسینی کیا ، مهین شیخعلی ، حوریه غفاری به عنوان بسیجیان نمونه تجلیل به عمل آمد.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

حدیث هفته

 امام علی علیه السلام :

 يَسيرُ الدنيا خيرٌ من كثيرِها، و بُلغَتُها أجدَرُ مِن هلكَتِها؛

  اندكِ دنيا، بهتر است از بسيار آن و آنچه به قدر كفايت باشد، شايسته ‏تر است از آن مقدار كه به نابودى آدمى انجامد.

  غرر الحكم، ح10993