امروز : دوشنبه, 28 خرداد 1397

برگزاری مراسم گراميداشت دهه مبارک فجر در سازمان ملی استاندارد

به همت پایگاه مقاومت بسیج شهید صفاریان سازمان ملی استاندارد ایران، به  مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مراسم بزرگ داشتی با حضور معاونان، مشاوران، مدیران کل، مسئولین استانی و جمع کثیری از کارکنان سازمان ملی استاندارد ایران و همچنین با حضور آقای عزیز اکبریان رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و مهمانانی از نواحی سپاه و بسیج استان البرز صبح روز یکشنبه 17 بهمن در  محل سالن شهید صفاریان سازمان ملی استاندارد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پایگاه مقاومت بسیج شهید صفاریان سازمان ملی استاندارد، در این مراسم که با تلاوت آیاتی چند از کلام ا.. مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید، رییس سازمان ملی استاندارد ایران با ارائه گزارشی از پیشرفت­های سازمان ملی استاندارد ایران در دولت تدبیر و امید گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از 13 هزار استاندارد ملی تدوین شده است. انقلاب اسلامی ایران، انقلابی همه جانبه بود پیروزبخت در این مراسم ضمن مقایسه سایر انقلابهای بزرگ جهان مثل انقلاب فرانسه و روسیه با انقلاب اسلامی ایران گفت: انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های بزرگ جهان متفاوت است چون اولا؛ انقلاب اسلامی ایران انقلابی همه جانبه بود و در همه جهان فراگیر شد دوما؛ انقلاب ایران انقلابی بود برگرفته از اسلام و این ویژگی در هیچ یک از انقلاب­های دیگر جهان دیده نمی شود و سوما؛ رهبری این انقلاب را فقیهی آگاه و اسلام شناس به عهده داشت.در رهبری امام خمینی سه عنصر خدا، خرد و عشق مشهود بودوی در ادامه گفت: در رهبری امام خمینی سه عنصر خدا، خرد و عشق مشهود بود. امام خمینی ( ره ) برای خدا گام برمی­داشت و در این راه با درایت و خرد عمل می­کرد و به مردم ایران عشق می­ورزید. پیروزبخت، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های سازمان ملی استاندارد ایران از ابتدای دولت تدبیر و امید گفت: تقریبا یک سوم استانداردهایی که از ابتدای تاسیس این سازمان تا کنون تدوین شده مربوط به فعالیت های سازمان ملی استاندارد ایران در دولت تدبیر و امید است که تعداد آنها بالغ به سیزده هزار استاندارد می رسد. او گفت: امروزه بیش از صد دفتر استانداردسازی در ادارات کل استاندارد استانها دایر شده است.مشارکت فعال سازمان ملی استاندارد ایران در مجامع بین المللی پیروزبخت در این مراسم گفت: سازمان استاندارد به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان استانداردسازی و اندازه شناسی کشورهای اسلامی (SMIIC) عضویت دارد و به عنوان یکی از اعضای موثر در مجمع SMIIC بحث حلال را در ایران و کشورهای منطقه دنبال می­کند.نقش فعال سازمان ملی استاندارد ایران در کدکس غذاییرییس سازمان ملی استاندارد ایران ادامه داد: برای نخستین بار و پس از پیروزی انقلاب اسلامی مسئولیت هماهنگی کمیته منطقه ای خاور نزدیک در کدکس به عهده سازمان ملی استاندارد ایران قرار گرفته است. وی از ارتقاء رتبه سازمان ملی استاندارد ایران در بین 163 کشور، در سال 2015 از 31 به 27 و براساس اعلام شفاهی سازمان بین المللی استاندارد ایزو در سال 2016 به 23 خبر داد و این موضوع را نشانه حرکت روبه جلوی این سازمان دانست. وی با اشاره به دستاوردهای متعدد سازمان ملی استاندارد ایران در حوزه های ارزیابی انطباق، استانداردسازی، اندازه شناسی، تایید صلاحیت و پژوهش گفت: همه این دستاوردها حاصل زحمات مدیران و همکارانم در سازمان ملی استاندارد ایران است. وی خطاب به کارکنان سازمان ملی استاندارد ایران گفت: باید بدانید تلاش های شما بی ثمر نمانده است.

در ادامه مراسم عزیز اکبریان، نماینده مردم البرز و رییس کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی در مراسم بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی خطاب به  کارکنان سازمان ملی استاندارد ایران گفت: شما باید به خود ببالید و محکم در مقابل تخلفات بایستید. به گزارش مرکز روابط عمومی و ارتباطات بین الملل، اکبریان در این مراسم با بیان اینکه در مقابل تخلفات، به ویژه تخلفات کلان در صادرات و واردات، بایستید، گفت: صادرات کالاهای بی کیفیت به آبروی کشور و واردات کالاهای بی کیفیت به اقتصاد کشور آسیب جدی وارد می کند. وی ادامه داد: ممکن است بسیاری از سازمان ها در کارهای تخصصی شما دخالت کنند، هر چند همه آنها محترمند اما تعیین تکلیف درباره استاندارد کالاها و خدمات بر عهده سازمان ملی استاندارد ایران است. اکبریان سپس با تبیین شرایط فعلی جمهوری اسلامی در نظام بین المللی، گفت: بهترین نتیجه برجام این بود که به دنیا ثابت شد ایران اهل منطق است و مردم ما نیز به این باور دست یافتند که دولت همواره به دنبال منافع ملت جمهوری اسلامی ایران بوده است. وی با بیان اینکه انقلاب ما یک انقلاب ویژه بود، اظهار داشت: این انقلاب با خون شهدا بیمه شد.

در این مراسم  که توسط اقای محمود سوداگر مجریان و گویندگان توانمند صدا و سیما استان البرز اجرا شد برنامه های متنوع و شادی توسط هنرمندان مطرح و گروه موسیقی سنتی هگمتانه به اجرا درامد.

 گفتنی است: این در حاشیه این جشن باشکوه از برگزیدگان جشنواره شهید رجایی سازمان ملی استاندارد تقدیر به عمل آمد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

حدیث هفته

 امام علی علیه السلام :

 يَسيرُ الدنيا خيرٌ من كثيرِها، و بُلغَتُها أجدَرُ مِن هلكَتِها؛

  اندكِ دنيا، بهتر است از بسيار آن و آنچه به قدر كفايت باشد، شايسته ‏تر است از آن مقدار كه به نابودى آدمى انجامد.

  غرر الحكم، ح10993